Regulamin grupy

Znajomość regulaminu jest wymagana, a jej brak - karany.

Oficjalny regulamin grupy Hackintosh Polska

 1. Administracja ma zawsze rację i do administracji należy ostatnie zdanie w dyskusjach.

 2. Administracja zastrzega sobie prawo do wyłączania, edycji, usuwania postów.

 3. Administracja zastrzega sobie prawo do wyrzucania i permanentnego blokowania użytkowników grupy.

 4. Administracja nie ma obowiązku pomagać i odpowiadać użytkownikom. Projekt jest rozwijany hobbystycznie.

 5. Administracja nie odpowiada i nie pomaga w wiadomościach prywatnych. Osoby piszące w wiadomościach prywatnych są blokowane.

 6. Administracja ma prawo do publikowania specjalnych postów związanych z tematyką offtop, które są specjalnie oznaczone. W nich można dyskutować na dowolne tematy bez żadnych restrykcji.

 7. Bezpodstawne tagowanie Administracji w postach jest zabronione i skutkuje usunięciem lub wyłączeniem postu.

 8. Zabrania się agresywnego zachowania, wyzywania, prześladowania, obrażania uczuć religijnych i promowania języka nienawiści na grupie. Osoby nadużywające przekleństw zostają usunięte z grupy a osoby używające mowy nienawiści permanentnie zablokowane na grupie.

 9. Zabrania się określania zgodności postów z regulaminem przez nieuprawnionych użytkowników. Odpowiada za to administracja oraz moderacja grupy. Wszystkie próby wyzywania, nękania oraz narzucania innym czy post jest zgodny z regulaminem przez nieuprzywilejowanych członków grupy karane są wyciszeniem na 24h użytkownika.

 10. Zabronione jest tagowanie osób zajmujących się instalacją systemów operacyjnych w ramach usług w celu uzyskania darmowej pomocy w danym wątku. Wierzymy, że taka osoba jeśli zechce wypowie się sama. Bezpodstawne oznaczenie takich osób karane będzie wyciszeniem na okres 24 godzin.

 11. Zabrania się powtarzania już wcześniej poruszonych kwestii pod pojedynczym postem tj. upomnienie o niepoprawnej specyfikacji sprzętowej bądź problemów wynikających z pozostałej treści postu. Zaleca się zapoznanie się z całym tokiem dyskusji (rozwinięcie wszystkich komentarzy do samego początku), aby uniknąć powtórzenia. Powtarzające się komentarze będą usuwane w celu minimalizacji spamu na grupie.

 12. Zabrania się umieszczania reklam, ofert handlowych, promowania własnych działalności na grupie bez wcześniejszego ustalenia tego z Administracją. Osoby zamieszczające powyższe informacje bez zgody zostają usunięte z grupy.

  Do kogo się zgłosić, aby uzyskać pozwolenie?

  Adrian Rupala

 13. Osoby zablokowane permanentnie nie zostają odblokowane w żadnym przypadku.

 14. Jeżeli użytkownik grupy zablokował członka administracji to zostaje usunięty z grupy.

 15. Członkowie grupy akceptują cały regulamin i FAQ grupy oraz są zobowiązani do znajomości obu dokumentów.

 16. Każdy post musi zawierać poprawną specyfikację techniczną oraz musi zostać poprawnie zgłoszony według schematu. Opisz swój problem najdokładniej jak potrafisz oraz załącz wymagane pliki zgodnie z poradnikiem. Posty niezgodne z regulaminem zostaną usunięte lub wyłączone.

  Jak poprawnie zgłosić problem na grupie?

  Link do poradnika o zgłaszaniu problemów

  Jak sporządzić prawidłową specyfikację techniczną?

  Link do poradnika o specyfikacji

 17. Poprawna specyfikacja techniczna musi być podana na grupie w formie postu. Wrzucenie jej jako plik tekstowy, przekierowanie na inną stronę czy zdjęcie jest zabronione i taki post zostaje wyłączony.

 18. Prawidłowo udostępniony config clovera ma mieć postać linku przekierowującego do strony pastebin i zawierać w środku zawartość configu.

  Link do serwisu pastebin

 19. Zakazane jest promowanie i udostępnianie nielegalnego oprogramowania. Osoby promujące i udostępniające nielegalne oprogramowanie zostają usunięte z grupy.

 20. Grupa Hackintosh Polska wspiera instalacje OS X, macOS pobrane tylko i wyłącznie z legalnego źródła. Wszystkie dystrybucje typu tonymac, Niresh, MyHack itd. nie będą wspierane a osoby je promujące będą usuwane z grupy.

 21. System pobrany z legalnego źródła oznacza system pobrane z Mac App Store. Wszystkie inne sposoby pozyskania systemu nie są przez grupę wspierane.

 22. Instalacja macOS do celów komercyjnych jest nielegalna i nie będzie wspierana przez grupę.

 23. Jedynym wspieranym przez grupę bootloaderem jest Clover. Wszystkie jego odmiany i modyfikacje (UniBootX, UniBeast, MultiBeast itd) nie są przez grupę wspierane i posty w których zostały użyte zostają wyłączone/usunięte.

 24. Wypowiedzi niezwiązane z tematem poruszanym w poście głównym będą usunięte.

 25. Poradniki znajdujące się na grupie, jak i na stronie https://hackintosh-polska.pl/guides są własnością ich twórców. Są to również oficjalne poradniki grupy i ich znajomość jest obowiązkowa dla każdego członka grupy.

  Oficjalnym kanałem YouTube grupy jest kanał Hackintosh Polska

  Link do kanału

  Oficjalny serwer Discord Hackintosh Polska

  Discord invite

 26. Posty zawierające prośby o skompletowanie i złożenie komputera/znalezienie laptopa muszą zawierać kwotę maksymalną, dla jakiej dany zestaw ma być złożony, czy części używane wchodzą w grę, informację, czy oczekuje się samą jednostkę centralną czy również peryferia i przykładowe użycie (internet, renderowanie wideo, słuchanie muzyki, etc.). Jeżeli dany post nie będzie zawierał takich informacji zostaje on wyłączony po uprzednim upomnieniu.

 27. Posty związane z tematyką sprzętu Apple (iPhone, iPad, iPod, Apple Watch, Macintosh) i ich problemami technicznymi zostaną wyłączone albo usunięte. Nie zajmujemy się pomocą w dobraniu, “którego Macbooka/iPhone/iPada/inne urządzenie Apple wybrać”. Posty tego typu będą automatycznie usuwane. Punkt ten nie dotyczy peryferiów (np. myszy, klawiatur), które mogą być użytkowane na Hackintoshu oraz ewentualnej pomocy z ich problemami.

 28. Komputery z procesorami AMD nie są wspierane na grupie.

  Więcej informacji na temat Hackintosha na AMD:

  Link do forum amd-osx

 29. Zabrania się bumpowania, podbijania, “kropkowania” postu w celu podbicia go na górę grupy. Post który zostaje w ten sposób podbity do góry zostaje usunięty lub wyłączony.