FAQ

Często zadawane pytania

Wstęp

Pamiętaj, że Hackintosh to tylko zabawa. Nie stresuj się przy niej, dla bezpieczeństwa zrób kopię zapasową swoich danych przed rozpoczęciem pracy. Administracja ani żaden członek grupy nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzony podczas “hackowania” sprzęt ani za utracone przez niego dane. Prosimy też o zachowanie przyjaznej atmosfery w grupie oraz o przestrzeganie zasad poprawnej netykiety.

Nie chce mi się pobierać obraz instalatora w normalny sposób. Czy mogę pobrać go z torrenta?

Nie. Nasza grupa wspiera instalacje OS X pobrane tylko i wyłącznie z legalnego źródła. Wszystkie linki do torrentów/warezów i innych piratów są na bieżąco usuwane. Zignorowanie tego punktu może skutkować usunięciem z grupy.

Czy mogę wrzucić swoje ogłoszenie na grupie?

Jeśli chcesz wrzucić post dotyczący reklamy, sprzedaży sprzętu, ogłoszenia zlecenia na instalację systemu lub innych powiązanych z tymi zagadnieniami rzeczy, napisz wiadomość prywatną do założyciela grupy. W wiadomości zawrzyj krótki opis tego, co chcesz ogłosić. Gdy otrzymasz pozytywną odpowiedź, dopiero wtedy możesz opublikować swój post. W innych przypadkach posty zostaną usunięte.

Gdzie można otrzymać szybszy kontakt niż na facebooku?

Oficjalnym czatem grupy jest Discord Hackintosh Polska. Rozmawiamy i piszemy tam dosłownie o wszystkim: zaczynając od ogólnej pomocy technicznej, kończąc na nocnych dyskusjach o sensie życia, kaszce, harcerstwie, syropach i grach. Jeśli chcesz, to wpadnij, każdy jest mile słyszany i widziany.

Mam problem z instalacją. Jak dać sobie pomóc w najlepszy sposób?

Załóż post zgodny z regulaminem. Zakładając nowy post, postaraj się opisać w nim swój problem możliwie jak najdokładniej. Każdy post musi zawierać poprawną specyfikację techniczną. Postaraj również ograniczyć się do jednego posta dla jednego urządzenia. Dołącz również do swojego postu informację, skąd brałeś instrukcję instalacji systemu oraz ustawienia BIOS/UEFI. Nie wymagamy dodawania zdjęć/nagrań wideo, ale zawsze są mile widziane.

NIKT NIE CHCE MI POMÓC!!!!!

Pamiętaj, że każda osoba nie jest tutaj ekspertem na zawołanie. Szanuj prywatny czas innych. Jeśli nie uzyskałeś odpowiedzi po stosunkowo, twoim zdaniem, krótkim czasie oczekiwania wstrzymaj się z podbijaniem postu lub zakładaniem nowego (jeśli dotyczy tego samego tematu), odpowiedź otrzymasz, gdy ktoś znajdzie czas, aby się Tobą zająć.